آنالیز و بررسی بازی های این هفته لیگ جزیره

پیش بینی مسابقه بین دو تیم فولام و منچستر سیتی

  • فولام در هشت بازی اخیر خود، شش بار شکست خورده است.
  • تیم فولام در تمام شش بازی خود با چهار تیم برتر فصل، شکست خورده است.
  • بهترین و دقیق‌ترین نحو بیان این جمله به شکل زیر است:
  • “تیم منچسترسیتی از 9 بازی اخبر خود در هشت بازی حداقل 3 گل به ثمر رسانده اند.
  • میزبان در دو بازی از سه بازی خانگی اخیر خود، بدون گلزنی شکست خورده‌اند.

منچسترسیتی سخت در تلاش برای قهرمانی

تیم منچسترسیتی در هفته‌های اخیر فرم بسیار خوبی داشته و پیروزی‌های پیاپی آن‌ها، آن‌ها را به سمت کسب قهرمانی هدایت می‌کند. پیروزی ۴-۱ آن‌ها در مقابل آرسنال در روز چهارشنبه، با وجود این که هنوز در رده دوم جدول قرار دارند، با توجه به دو بازی کمتر نسبت به آرسنال به نظر می‌رسد رقابت‌های قهرمانی را تقریبا به پایان رسانده‌اند.

در حال حاضر، تیم منچسترسیتی با دو بازی کمتر نسبت به آرسنال اختلاف دو امتیازی با این تیم دارد. از طرفی، آرسنال در چهار بازی اخیر بدون پیروزی بوده است. با توجه به این شرایط، منچسترسیتی در کنترل کامل رقابت‌های قهرمانی است و برای اینکه قله قهرمانی را از دست ندهد، باید رقابت‌ها را با دقت ادامه دهد و مواظب احتمالی تلفیقی‌های ناخواسته باشد.

تیم منچسترسیتی با شروع یک دوره هفت برد در بازیهای پیاپی در راه به دست آوردن قله قهرمانی، در روز یکشنبه به مصاف تیم فولام خواهد رفت. فولام پس از بازگشت موفق به لیگ برتر، تقریبا به مبارزه برای رسیدن به نیمه بالای جدول پایان داده است. با توجه به پیروزی منچسترسیتی مقابل صدر جدول، آن‌ها برای کسب پیروزی قاطعانه در ورزشگاه کریون کاتیج، شانس بسیار خوبی دارند.

پس از یک دوره درخشان، فولام دارد به سمت فروپاشی حرکت می‌کند.

فولام در لیگ برتر انگلیس با قرار گرفتن در نیمه بالای جدول، این روزها با دچار افت شده است. با این حال، به نظر می‌رسد فصل خوب آن‌ها به پایان رسیده باشد. با توجه به تعلیق الکساندر میتروویچ، تیم مارکو سیلوا به نظر نمی‌رسد توانایی رقابت با منچسترسیتی را داشته باشد.

اگرچه فولام به دنبال کسب سهمیه اروپایی بود، اما در مقابل تیم‌های بالای جدولی موفقیتی نداشت. تیم کاتیج در تمام شش بازی مقابل چهار تیم برتر فعلی لیگ برتر، شکست خورده است و همچنین در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال انگلیس توسط منچستریونایتد از بازی حذف شدند.

تیم میزبان با شش شکست در هشت بازی اخیرشان و با توجه به ناتوانی‌هایشان در مقابل تیم‌های برتر لیگ، برای مقابله با منچسترسیتی که در فرم بسیار خوبی قرار دارد، باید به چالشی سختی برخورد کنند.

منچسترسیتی به پیشروی خود ادامه خواهد داد.

منچسترسیتی با حداقل سه گل در هر یک از چهار بازی اخیر لیگی خود، با سه بر یک پیروزی در سه بازی از آن‌ها به پایان رسیده است. در هشت بازی اخیر، منچسترسیتی در هفت بازی حداقل سه گل به ثمر رسانده است که این امر آن‌ها را به گزینه اصلی برای کسب سه امتیاز در این بازی تبدیل کرده است.

با اینکه ارلینگ هالاند در فرم فوق العاده ای قرار دارد، اما منچسترسیتی از سراسر زمین به مساعدت تیمش می‌پردازد. جان استونز نیز در نقش جدیدی به عنوان مهاجم در دو بازی اخیر، با یک گل به تیمش کمک کرده است. همچنین، با توجه به آمارها، استونز تهدیدی جدی در ضربات آزاد و نقاط ثابت برای حریفان خود به شمار می‌رود. در واقع، بیشترین شوت‌های او در این فصل به علت ضربات آزاد بوده‌اند. با توجه به فرم گلزنی جدید او، استونز به عنوان گزینه‌ی مناسبی برای زدن گل در این بازی به شمار می‌رود، به خصوص که فولام در مقابل ضربات نقلی از وضعیت ضعیفی برخوردار هستند.

پیش بینی ما برای این بازی برد تیم منچسترسیتی می باشد.

پیش بینی بازی بین دو تیم لیورپول و تاتنهام

  • لیورپول در سه بازی اخیر خود به پیروزی رسیده، اما در هر سه بازی نیز گل دریافت کرده است.
  • تاتنهام تنها یک امتیاز از سه بازی اخیر خود توانسته کسب کند و با شکست 6-1 در مقابل نیوکاسل در آن‌ها به خصوص آسیب زیادی وارد شده است.
  • لیورپول در ۱۵ بازی خانگی لیگ خود، ۱۰ بار برنده شده است و این نشان می‌دهد که در خانه بهترین عملکرد را دارند.
  • در هفت بازی اخیر تاتنهام در لیگ، هر دو تیم موفق به ثبت گل شده‌اند که نشان دهنده روند گلزنی بالای این دو تیم است.

لیورپول در تلاش برای کسب سهمیه ی اروپایی

فصل سختی برای لیورپول بوده است، اما با پیروزی در سه بازی اخیر، توانستند به خودشان امید دست یافتن به مسابقات اروپایی را بدهند. پس از پیروزی در مقابل وست هم، در رده هفتم جدول قرار گرفتند و تنها هفت امتیاز از چهار تیم برتر فاصله دارند. با وجود اینکه فصل به پایان نزدیک است، تیم یورگن کلوپ به دنبال داشتن پایانی قوی برای فصل هستند و این سه پیروزی متوالی، به آن‌ها امید می‌دهد که با فرار از مشکلات اخیر، بتوانند در نهایت به اهدافشان دست یابند.

البته، هنوز نقاط ضعف لیورپول در خط دفاع به خوبی مشهود است. اشتباهات در خط دفاع و مشکلات در خط وسط آن‌ها، باعث شده است که این تیم در دفاع خود بسیار ضعیف عمل کند. در حالی که لیورپول در سه بازی اخیر خود در لیگ برتر انگلیس پیروز شده است، اما در هر سه بازی نیز گل به شبکه خودشان وارد کرده‌اند. آخرین باری که لیورپول در فصل جاری چهار بازی متوالی را برد، در ماه‌های نوامبر و دسامبر بود و در آن چهار پیروزی نیز که در همه آنها گل دریافت کرده اند، به پایان رسید. بنابراین، علی‌رغم پیشرفت لیورپول در چند بازی اخیر، هنوز این تیم باید برای بهبود در دفاع خود تلاش کند.

امیدهای تاتنهام برای رسیدن به چهار تیم برتر لیگ در معرض خطر قرار دارد.

تاتنهام در میان هفته در بازی مقابل منچستر یونایتد با بازگشت از وضعیت ۲-۰ عقب به تساوی ۲-۲ دست یافت، اما باز هم امیدهایشان برای رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا در هر هفته کمرنگ‌تر می‌شود. در سه بازی اخیر خود تنها یک امتیاز کسب کرده‌اند که شامل شکست ۶-۱ در مقابل نیوکاسل در هفته گذشته نیز می‌شود. به نظر می‌رسد که راه بهتری برای فصل باقی مانده ندارند، بنابراین باید منتظر بباشیم که آیا می‌توانند توانایی دفاع از موقعیت‌های خود را افزایش دهند و به بازی‌های بعدی با برتری برسند یا خیر.

تاتنهام در حال حاضر با دو بازی بیشتر، شش امتیاز از چهارمین تیم رده بندی دور است و به نظر می‌رسد که درگیر مشکلاتی عمیق هستند. با تعویض دومین مربی موقت خود در فصل جاری، این تیم به نظر می‌رسد به دردسری بزرگ فرو رفته است. فرصت بازگشت به لیگ قهرمانان در این سفر به خطر افتاده است و در صورتی که در این بازی شکست بخورند، ممکن است در رده بندی پشت لیورپول قرار بگیرند. به نظر می‌رسد که تاتنهام باید در بازی‌های بعدی خود، بهبودی چشمگیری در عملکرد خود ایجاد کند تا بتواند به هدف خود یعنی رسیدن به لیگ قهرمانان نزدیک شود.

چشم‌انداز تیم رایان میسون برای بازی مقابل لیورپول نسبتاً تاریک است. در واقع، تاتنهام در تنها دو بازی از آخرین ۳۵ بازی خود در لیگ برتر علیه لیورپول پیروز شده و در بیشتر بازی‌ها شکست خورده است. از سوی دیگر، در فصل جاری، تاتنهام بیشترین تعداد گل درون خانه خود را در لیگ برتر از سال 2008-2009 دریافت کرده است. این تیم در مسابقات بیرون از خانه خود، قادر به نگه داشتن دروازه خود نبوده و در واقع، تا به حال بیشترین تعداد گل دریافت شده را در لیگ برتر از سال 2008 – 2009 داشته است. با توجه به عملکرد بی‌نقص لیورپول در سه بازی اخیر، تاتنهام در معرض خطر شدیدی از گل‌خوردن قرار دارد.

قرمزها به پیروزی پرخاشگرانه دست خواهند یافت.

لیورپول در 20 بازی آخر خود در لیگ برتر علیه تاتنهام، تنها یک بار شکست خورده و ۱۳ بار پیروز شده است. این تیم علاوه بر این، با وجود مشکلاتی که داشته، یکی از بهترین رکوردهای خانگی را در لیگ برتر دارد و در ۱۵ بازی خود در آنفیلد، ۱۰ بار به پیروزی رسیده است. با این حال، لیورپول تنها یک کلین شیت در آخرین ۷ بازی خود در لیگ برتر را توانسته است و به همین دلیل، اعتماد زیادی به دفاع این تیم باقی نمانده است. در کل، با توجه به این تاریخچه و شرایط لیورپول، به نظر می‌رسد که این تیم در بازی مقابل تاتنهام در خانه، با شانس بیشتری روبرو خواهد شد.

خوشبختانه، لیورپول با اینکه مشکلاتی در دفاع خود داشته، با گلزنی‌های خود توانسته است این مشکلات را کاهش دهد. محمد صلاح در ۸ بازی خیر خانگی خود در همه رقابت‌ها، ۸ گل به ثمر رسانده و در ۶ بازی اخیر خود برای لیورپول حداقل یک گل زده است. از سال ۲۰۱۷ که صلاح به لیورپول پیوسته، هیچ بازیکنی بیشتر از او در لیگ برتر به تاتنهام گل نزده است (۷ گل). او در بازی برگشت بین دو تیم، در پیروزی ۲-۱ لیورپول مقابل تاتنهام، هر دو گل را به ثمر رسانده بود و به نظر می‌رسد در بازی روز یکشنبه هم به عنوان یکی از گلزنان لیورپول به عمل خواهد پرداخت.

پیشنهاد ما برای این بازی گلزنی هر دو تیم می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *